FANDOM


Dariusz Odija (ur. 13 stycznia 1960 w Słupsku) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

Ukończył w 1983 roku warszawską PWST. Obecnie gra w Teatrze Rampa. Wcześniej prowadził listę przebojów 30 Ton w TVP2. Był także głosem programu "Jazda kulturalna" w TVP2 między 2000 a 2004 rokiem.

Filmografia Edytuj

  • 2009: Ojciec Mateusz - patolog (odc. 25)
  • 2009: Na Wspólnej – rektor uczelni, na której wykłada Jerzy Dudek
  • 2008: Pitbull – klient (odc. 23)
  • 2008: Barwy szczęścia – Lekarz, który opiekował się zranionym Adamem Jakubikiem (odc.123)
  • 2006: Pogoda na piątek – Włodzimierz Podolak, dyrektor centrum handlowego
  • 2006: Kryminalni – Damian Auguścik (odc. 46)
  • 2005: Spadek
  • 2004: Dziupla Cezara – Komisarz Borek
  • 1999-2006: Na dobre i na złe – Bolecki, ojciec Łukasza
  • 1998-2003: Miodowe lata – Franz
  • 1997-2006: Klan – Mścisław Kozub, dyrektor LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Tetmajera
  • 1995: Cyrkowa Pułapka – Bromke
  • 1993: Tajemnica trzynastego wagonu – Stary Skaut
  • 1992: Żegnaj Rockefeller − urzędnik
  • 1992: Psy – Zenon Słaby
  • 1992: Tajna misja – policjant
  • 1992: Wiatr ze wschodu – Członek bandy napadającej na hotel
  • 1991: Panny i wdowy (odc. 2)
  • 1990: Superwizja – Agent Super Wizji
  • 1986: Zmiennicy – Skoczylas, pracownik spółdzielni Bory Tucholskie

Dubbing Edytuj

  • 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon − Gaunter o’Dim
  • 2014: Po drugiej stronie muru - Bestiusz
  • 2013: Wojownicze Żółwie Ninja – Shredder/Oroku Saki
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody
  • 2011: MotorStorm
  • 2011: Wiedźmin 2 - król Henselt
  • 2011: Generator Rex
  • 2011: Sezon na misia 3
  • 2010: Podróże Guliwera
  • 2010: Biała i Strzała podbijają kosmos
  • 2010: Dragon Age: Początek – Przebudzenie – Oghren
  • 2010: Ja w kapeli – Ernesto
  • 2009: Dragon Age: Początek − Oghren
  • 2009: Transformers: Zemsta upadłych – Optimus Prime
  • 2008: Cziłała z Beverly Hills − Vasque
  • 2008: Niezwykła piątka na tropie – Ed Gamtiban
  • 2007: Dr Who: Poszukiwanie nieskończoności – Baltazar
  • 2007: Przygody Sary Jane − Graske
  • 2007: Fineasz i Ferb – Major Monogram
  • 2007: Ben 10: Wyścig z czasem – Inferno
  • 2007: Ben 10: Tajemnica Omnitrixa – Inferno
  • 2006: Ruby Gloom – Pan Biały
  • 2006: Power Rangers: Mistyczna moc – Daggeron
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Don Sertori (odc.1-39, 53-55)
  • 2006: Yin Yang Yo! – Mikołaj
  • 2006: Kapitan Flamingo – różne głosy
  • 2006: ŌBAN Star Racers – różne głost
  • 2006: Fantastyczna Czwórka – różne głosy
  • 2006: Galactik Football – różne głosy
  • 2006: Monster Warriors – różne głosy
  • 2005: Amerykański smok Jake Long – Czarny Smok
  • 2005: Power Rangers S.P.D. – różne głosy
  • 2005-2008: Ben 10 – różne głosy
  • 2005: Zathura – Kosmiczna przygoda – Robot
  • 2005: Transformerzy: Cybertron – Optimus Prime
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – różne głosy
  • 2005: Barbie i magia pegaza – Olbrzym
  • 2005: Robotboy – Komentator walk robotów
  • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – Zielona Strzała (oprócz odc. 30)
  • 2004: Bracia koala – narrator
  • 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Monsieur Oui (odc. 59)
  • 2004: Clifford: Wielka przygoda
  • 2004: Legenda telewizji
  • 2004: Świątynia pierwotnego zła – różne głosy
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Ordonez
  • 2003: Bionicle: Maska Światła – Toa Kopaka Nuva
  • 2003: Transformerzy: Wojna o Energon – Optimus Prime
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Raphael
  • 2003: O rety! Psoty Dudusia Wesołka – Tata Ferdka
  • 2002-2003: Psie serce – głos psa
  • 2002: Barbie jako Roszpunka – różne głosy
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Słoń Benjamin
  • 2002: Kim Kolwiek - Pilnik
  • 2002: Dzika rodzinka – Sloan
  • 2002: Śnięty Mikołaj 2 – Śpioch
  • 2002: Piotruś Pan: Wielki powrót – Edwart
  • 2001-2004: Medabots – Squidguts
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych – Hro Talak
  • 2001-2003: Aparatka
  • 2001-2003: Gadżet i Gadżetinis – Generał
  • 2000-2003: X-Men: Ewolucja – Moloch
  • 2000: Goofy w college’u
  • 2000: Nowe szaty króla
  • 2000: Tweety – wielka podróż
  • 1999-2003: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999-2002: Chojrak – tchórzliwy pies – różne głosy
  • 1999-2001: Batman przyszłości
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty – Plankton
  • 1999: Animaniacy: Życzenie Wakko – różne głosy
  • 1999: Babar – król słoni – śpiew piosenki
  • 1999: Toy Story 2 – Imperator Zurg
  • 1999: Muppety z kosmosu – Prentro
  • 1998-2004: Atomówki
  • 1998-2001: Histeria – śpiew piosenki
  • 1998: Dzielny pies Rusty – Szeryf Wilson
  • 1998: Świąteczny bunt
  • 1998: Książę Egiptu – Aaron
  • 1998: Papirus
  • 1998: Przygody Kuby Guzika
  • 1998: Dziesięcioro przykazań – opowieści dla dzieci
  • 1998-1999: Srebrny Surfer – różne głosy
  • 1998-1999: Tajne akta Psiej Agencji – VonRabi
  • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Large
  • 1997-2004: Johnny Bravo – jeden z zespołu hip-hopowego
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja
  • 1997: Młode wilki 1/2 – „Czarny”
  • 1996-2003: Laboratorium Dextera – Minotaur, który poprosił Walhalema o autograf (epizod)
  • 1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny’ego Questa
  • 1996-1999: Wojny potworów – Optimus Naczelny
  • 1996: Ucieczka
  • 1996: Byli sobie odkrywcy
  • 1996: Kosmiczny mecz – jeden z kosmitów po transformacji
  • 1995-1998: Timon i Pumba – Gwint (odcinki 1-47)
  • 1995-1998: Pinky i Mózg – Mózg
  • 1995-1998: Gęsia skórka – właściciel przeklętego aparatu fotograficznego i inne głosy
  • 1995-1997: Co za kreskówka!
  • 1995-1996: Maska – Serfer
  • 1995: Młode wilki – „Czarny”
  • 1995: Hutch Miodowe Serce
  • 1995: Księżniczka Tenko
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka – Obserwator
  • 1994-1996: Iron Man: Obrońca dobra
  • 1994: Aladyn: Powrót Dżafara
  • 1994: Patrol Jin Jina – Skoczek
  • 1994: Księżniczka łabędzi – Szybki
  • 1993-1998: Animaniacy – Mózg
  • 1993-1996: Nowe przygody Kapitana Planety
  • 1993-1995: Dwa głupie psy – Duży piesek
  • 1993-1994: Droopy, superdetektyw
  • 1993: Holly-rockowa kołysanka
  • 1993: Huckleberry Finn
  • 1993: Uwolnić orkę − Randolph Johnson
  • 1992-1998: Batman
  • 1992-1997: Kot Ik! – Doc
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1992: Teknoman – Saber, brat Blade’a
  • 1991-1992: Eerie, Indiana
  • 1990-1993: Szczenięce lata Toma i Jerry’ego
  • 1990: Pinokio
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Dzielna Pantera
  • 1989-1992: Chip i Dale: Brygada RR – niedźwiedź z zoo, w którym kradziono orzeszki ziemne
  • 1988-1989: Miś Yogi – Ruby Roo
  • 1988: Judy Jetson i rockersi
  • 1988: Oliver i spółka – Landryn
  • 1987: Jetsonowie spotykają Flintstonów
  • 1986-1988: Dennis Rozrabiaka
  • 1986: Amerykańska opowieść – Śpiew piosenek
  • 1985-1988: M.A.S.K.
  • 1985-1988: Troskliwe misie – Dzielny Lew (odc. 31-49)
  • 1985: 13 demonów Scooby Doo
  • 1982: Tajemnica IZBY
  • 1981-1982: Heathcliff i Marmaduke
  • 1980: Mały rycerz El Cid
  • 1979-1980: Scooby i Scrappy Doo (1979)
  • 1977: Przygody Kubusia Puchatka – Chórek
  • 1974: Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys – Chór
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1971: Pomocy! To banda Kudłacza – Głup
  • 1969-1971: Dastardly i Muttley – różne głosy
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi
  • 1968: Wiatrodzień Kubusia Puchatka – Chór
  • 1967: Asterix Gall – Abrarakurix
  • 1966: Kubuś Puchatek i miododajne drzewo – Chór
  • 1966: Człowiek zwany Flintstonem
  • 1964: Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie?
  • 1960-1966: Flintstonowie

Role w chojraku

  • Le Quack,
  • Boski Gąsior (odc. 8),
  • Potwór z materaca (odc. 4),
  • Yeti (odc. 3)
  • Żołnierz,
  • Kot-Złodziej (odc. 7),
  • Paluch (odc. 7),
  • Treser delfina (odc. 48),
  • Całujący się mężczyzna z rzeźby (odc. 34),
  • Mondo (odc. 35),
  • Prezes firmy „Mega-Veg” (odc. 37),
  • Biały tygrys (odc. 43),
  • Szczur (odc. 46)

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.