FANDOM


Mieczysław Morański (ur. 21 stycznia 1960 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

W 1993, na XXVIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Małych Form w Szczecinie otrzymał nagrodę za rolę Kubusia w Kubusiu Fataliście.

Spis treści Edytuj

  • 1 Teatr
  • 2 Filmografia
  • 3 Polski dubbing
  • 4 Linki zewnętrzne

Filmografia Edytuj

    • 2016: Ojciec Mateusz (odc. 212)
    • 2015 Ranczo - polityk (odc. 108)
    • 2014: Komisarz Alex – dyrektor Muzeum Przyrodniczego (odc. 61)
    • 2014: M jak miłość – sędzia w sprawie Łukasza (odc. 1046)
    • 2010: Ojciec Mateusz – Zielonka, były włamywacz – odcinek 44
    • 2010: Daleko od noszy – dyrektor kancelarii adwokackiej Białystok&Białystok – odcinek 13
    • 2009: Doręczyciel – Jan Kaniewski (pisarz)
    • 2009: Synowie – inspektor z sanepidu
    • 2007: Glina – tajniak (odc. 15 i 16)
    • 2007: Kryminalni – Wiktor Kostra (odc. 83)
    • 2005: Lawstorant – Fałszerz „Bubu”
    • 2005: Tak miało być – Czesio
    • 2004: Dziki – Psychoanalityk
    • 2003: Na Wspólnej – Kandydat na kierownika
    • 2003: Zostać miss 2 – Strażnik Więzienny
    • 2003: Łowcy skór – Sanitariusz Zbigniew Ulita
    • 2001: Pieniądze to nie wszystko – Urzędnik z kontroli skarbowej
    • 2001-2003: Szpital na perypetiach – Kisłoń, prezes Stowarzyszenia Ojców Polskich
    • 2000: Plebania – Jakub (2004)
    • 2000-2001: Adam i Ewa – Robert Rudecki, mąż Iwony
    • 2000: Pucuś – klient
    • 1999: Pierwszy milion – Celnik niemiecki; nie występuje w czołówce
    • 1999: Jak bóg Maior utracił tron
    • 1998: O wielkim wstydzie – trębacz
    • 1997: Klan – Rowicki, prezes Klubu Sportowego „Helios”
    • 1991: Obywatel świata – Włodek
    • 1985: Temida

Polski dubbing Edytuj

2017 Krecik i Panda - Dziadek Malpa

2016 Dzien w Ktorym Henis Poznal - Woz Strzaczki

    • 2016: Alicja po drugiej stronie lustra - Wilkins
    • 2015: Star Butterfly kontra siły zła - Ludo
    • 2015: Żółwik Sammy i spółka - Leonard
      • jeden z krabów pilnujących wejścia do laguny
      • jeden z krabów ścinających wodorosty
    • 2012: Redakai: W poszukiwaniu Kairu – Profesor Knox
    • 2012: Koszykarze
    • 2012: Risen 2: Dark Waters
    • 2012: Wymarzony luzer
    • 2012: Ninjago: Mistrzowie spinjitzu – Generał węzy
    • 2012: Galactik Football
      • Magnus Blade (Lord Phoenix),
      • Fałszywy ojciec Sinedda
    • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów
      • Manfred,
      • Danylo Kaczka,
      • Konlen
    • 2011: Ale cyrk! – Wielki Bardini
    • 2011: Przyjaciele z Kieszonkowa
    • 2011: Gwiezdne wojny: część VI - Powrót Jedi
    • 2011: Gwiezdne wojny: część V - Imperium kontratakuje
    • 2011: Gwiezdne wojny: część IV - Nowa nadzieja – Owen Lars
    • 2011: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Pr. Rafalo
    • 2011: Harry Potter i Insygnia Śmierci – Filius Flitwick
    • 2010: Kapitan Biceps – Dentysta
    • 2010: Heavy Rain – ochroniarz Paco
    • 2010: Shrek Forever
    • 2010: Toy Story 3 – Cienki
    • 2010: Hero 108 – Pan Rączy
    • 2010: K9 – K9
    • 2009: Dragon Age: Początek – Mistrz Wade
    • 2009: EyePet – Profesor
    • 2009: Księżniczka i żaba – Reggie
    • 2009: Świat Questa – Grear, Gadający kamień.
    • 2009: Harry Potter i Książę Półkrwi – profesor Filius Flitwick
    • 2009: Góra Czarownic
    • 2009: Odlot – pielęgniarz George
    • 2009: Potwory kontra Obcy – Gallaksar
    • 2009: Tajemnica Rajskiego Wzgórza – Marmaduk
    • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni
      • Dr Polaris,
      • Wong Fei,
      • Brother Eye
    • 2008: Pingwiny z Madagaskaru – Doktor Bulgot (odc. 17)
    • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów
      • Jar Jar Binks,
      • A-4D (odc.10),
      • Tee Watt Kaa (odc. 13 i 14)
    • 2008: Dzieciak kontra Kot – Pan Burtonburger
    • 2008: Dzielny Despero – Pan Tilling
    • 2008: Cziłała z Beverly Hills – Manuel
    • 2008: Dziewczyny Cheetah 3 – Wujek Kamal
    • 2008: Garfield: Festyn humoru – Charles
    • 2008: Mów mi Dave
    • 2008: Pokémon: Wymiar Walki
      • Profesor Nanba,
      • Connally,
      • Jeden z członków Zespołu G (odc. 17),
      • Jeden z policjantów (odc. 17),
      • Kucharz (odc. 22)
    • 2007: Co gryzie Jimmy’ego? – Tux
    • 2007: Wiedźmin
      • Angus,
      • Rascal,
      • Przewoźnik,
      • Postacie poboczne
    • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki – Chuckie Chan / Sensei Chan
    • 2007: W pułapce czasu – Gork Yodol
    • 2007: Szpiegowska rodzinka – Tata Marcy (odc. 16)
    • 2007: Chowder – Mung Daal
    • 2007: Don Chichot
    • 2007: Tom i Jerry: Dziadek do orzechów
    • 2007: 7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza
    • 2006: Tony Hawk - wielka rozwałka – Larry Grimley
    • 2006: Kacper: Szkoła postrachu – Stinky
    • 2006: Power Rangers: Mistyczna moc
      • Behemoth,
      • Czerwony Sędzia Trybunału Magii,
      • Sculpin,
      • Czarny Lanca,
      • Megahorn,
      • Magma
    • 2006: Storm Hawks
    • 2006: Klasa 3000 – Petunia Wątrobianka
    • 2006: Fantastyczna Czwórka
      • Mężczyzna w domu dziecka (odc. 1),
      • Taksówkarz (odc. 2),
      • Mężczyzna (odc. 2),
      • Bruce Banner (odc. 4),
      • Listonosz – Willie Lumpkin (odc. 5)
    • 2006: Wyspa dinozaura – Król Pomponiusz
    • 2006-2008: Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny
      • Pan Zet-flipp,
      • Fluffy (odc. 16),
      • Kosmo-squatch (odc. 28),
      • Fajpon Senior (odc. 35),
      • Ikl (odc. 46),
      • Farmer McDugal (odc. 49)
    • 2006: Asterix i Wikingowie – Asterix
    • 2006: ŌBAN Star Racers – Satis, Super-Ścigacz, Marcel
    • 2005: Awatar: Legenda Aanga – Iroh
    • 2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą – Pan Mandryl
    • 2005: Harry Potter i Czara Ognia – profesor Filius Flitwick
    • 2005: Strażackie opowieści – Zrzęda
    • 2005: Power Rangers S.P.D. – Silverback
    • 2005: Podwójne życie Jagody Lee – Jean Claude
    • 2005: Transformerzy: Cybertron
      • Starscream,
      • Brimstone
    • 2005: Johnny Test
      • Król kretów,
      • Thomas Edison,
      • Profesor,
      • Doktor Pszczoła (odc. 25b, 26a)
    • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go! – Sparks
    • 2004: Atomowa Betty
      • Kameleon,
      • Tata Betty
    • 2004-2008: Batman
    • 2004-2006: Liga Sprawiedliwych bez granic
    • 2004: Hi Hi Puffy AmiYumi
    • 2004: Lucky Luke – Doxey, szarlatan
    • 2004: Ekspres polarny
    • 2004: Wygraj randkę – Richard Levy the Driven
    • 2004: Baśniowy Świat 5
    • 2004: Pupilek – Doktor Herman Tank
    • 2004: Bracia Koala – Franio
    • 2004: Żony ze Stepford
    • 2004: Rybki z ferajny – Sykes
    • 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster
      • Ivan (odcinek 17a),
      • Dylan (odcinek 19)
    • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon – Starscream
    • 2004: Świątynia pierwotnego zła – różne głosy
    • 2003-2004: Bracia Koala – Franio
    • 2003: Szczenięce lata Clifforda – Horche
    • 2003: Sindbad: Legenda siedmiu mórz – Jin
    • 2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
    • 2003: Dzieci pani Pająkowej ze Słonecznej Doliny
    • 2002: Roboluch – Reg
    • 2002: Bawmy się Sezamku – Bert
    • 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata
    • 2002: Mistrzowie kaijudo
    • 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego?
    • 2002-2005: Looney Tunes: Maluchy w pieluchach – śpiew piosenki
    • 2002-2004: Pan Andersen opowiada
    • 2002: Śnięty Mikołaj 2 – Kupidyn
    • 2002: Dzika rodzinka
    • 2002: Epoka lodowcowa – Oscar
    • 2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – Asterix
    • 2002: Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów
      • Jar Jar Binks,
      • Elan Sleazebaggano
    • 2001-2002: Café Myszka
    • 2001-2007: Ach, ten Andy!
      • Mush,
      • Pan Hutchins (większość odcinków),
      • Burmistrz Roth (seria II),
      • Pan Clight (seria II),
      • Dziadek (seria III),
      • kuzyn Elwood (seria III),
      • Inspektor (seria III)
    • 2001-2007: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy
      • Bubu (odc. I Ty możesz zostać karłem!),
      • Mózg Billy’ego (odc. Nerw),
      • Ojciec Harolda (odc. Billy idiota),
      • Lord Pleśniowór (odc. Nigel Planter i Nocnik Tajemnic),
      • Rupert (odc. Dobrzy, źli i bezzębni),
      • Jurajska Kreatura #1 (odc. Zabawki to zabawki),
      • Tom Smith (odc. Dom bez jutra),
      • Louie (odc. Skakanie po kałużach),
      • Lincoln (odc. Uciekające spodnie),
      • Ojciec Harolda (odc. Billy idiota),
      • Yeti (odc. Przyszła kryska na Yetiego),
      • Nergal (odc. Pizza Nergala),
      • Duch strzegący Złotego Nosa (odc. Dzień Zmarłych)
    • 2001: Maluchy spod ciemnej gwiazdki
    • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
    • 2000: Uciekające kurczaki – Fetcher
    • 2000: Titan – Nowa Ziemia – Kucharz
    • 2000: Kruche jak lód: Walka o złoto
    • 2000: Spotkanie z Jezusem (wersja telewizyjna)
    • 1999-2002: Chojrak – tchórzliwy pies – Katz
    • 1999: Asterix i Obelix kontra Cezar – Asterix
    • 1999: Muppety z kosmosu
    • 1999: Pokémon Film Pierwszy: Zemsta Mewtwo
      • Doktor Fuji,
      • Pokedex (Wakacje Pikachu)
    • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Fester
    • 1998: O wielkim wstydzie w Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Pan; Trębacz
    • 1998: Przygody Kuby Guzika – Strażnik płonącej granicy
    • 1998: Kacper i Wendy – Stinky
    • 1998: Świąteczny bunt
    • 1998: Babe – świnka w mieście – Ferdynand
    • 1998: Papirus
    • 1998: Farma pełna strachów
    • 1997: South Park – Eric Cartman (sezon I)
    • 1997: Polowanie na mysz – Ernest „Ernie” Smuntz
    • 1997: Księżniczka Sissi – Hipnotyzer
    • 1997-1998: Przygody Olivera Twista – Nochal
    • 1996-1998: Kacper
    • 1996-1997: Kacza paczka
    • 1996: Ucieczka – Haraszti
    • 1996: Aladyn i król złodziei – jeden ze złodziei
    • 1995-1998: Pinky i Mózg
    • 1995-1997: Freakazoid! – Freakazoid
    • 1995-1996: Maska
      • Urzędnik,
      • Kablamis
    • 1995: Głupi i głupszy
    • 1994-2004: Przyjaciele – Chandler
    • 1994-1998: Spider-Man
    • 1994-1998: Świat według Ludwiczka – Marty Kazoo
    • 1994-1996: Iron Man: Obrońca dobra
      • Clint Barton/Hawkeye,
      • Podpalacz/Gary Gilbert (odc. 15),
      • Jeden z członków A.I.M. (odc. 17),
      • Samuel Stern/Przywódca (odc. 24)
    • 1994: Księżniczka łabędzi – Jean-Bob
    • 1994: Superświnka – Król Theodorix
    • 1994: Władca ksiąg
    • 1994: Strażnik pierwszej damy
    • 1994: Troll w Nowym Jorku
    • 1994: Scooby Doo i baśnie z tysiąca i jednej nocy – Kapitanek
    • 1994: Opowieść wigilijna Flintstonów – Barney
    • 1993-1995: Szmergiel
    • 1993: Yabba Dabba Do! – Barney
    • 1993: Miasteczko Halloween – Naukowiec
    • 1993: Opowieść o dinozaurach – Stubbs
    • 1992-1997: Kot Ik!
      • Bill,
      • Pan Skarpeta (odc. 15),
      • Checkers
    • 1992-1997: X-Men
      • Pyro,
      • Morf (niektóre odcinki),
      • Puck,
      • Leech
    • 1992-1993: Rodzina Addamsów
    • 1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka – Skrzek
    • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
    • 1991-1992: Eerie, Indiana
    • 1990-1994: Super Baloo
    • 1990: Piotruś Pan i piraci – Starkey
    • 1989: Wielka bitwa Asteriksa – Cluzco
    • 1988-1994: Garfield i przyjaciele – Jon Arbuckle
    • 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo
    • 1988: Scooby Doo i Oporny Wilkołak
    • 1988: Yogi i inwazja kosmitów
    • 1987: Dennis Rozrabiaka – Henry Mitchell
    • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills
    • 1987: Judy Jetson i rockersi
    • 1987: Jetsonowie spotykają Flintstonów – Barney
    • 1985-1991: Gumisie (nowy dubbing) –
      • Arti,
      • Szczurołap (odc. 33)
    • 1985-1988: M.A.S.K.
    • 1985: Asterix kontra Cezar – Stendor
    • 1985: 13 demonów Scooby Doo – Scrappy Doo
    • 1984-1985: Tęczowa kraina – Mroczek
    • 1984-1987: Łebski Harry – w roli tytułowej
    • 1983-1986: Inspektor Gadżet
    • 1981-1989: Smerfy
      • Pracuś (sezon 1, 2 – nowa wersja)
      • Reporter (sezon 7 i 8 – stara wersja)
    • 1981-1982: Heathcliff i Marmaduke – Heathcliff
    • 1980-1981: Heathcliff i Dingbat – Heathcliff
    • 1980: Figle z Flintstonami – Barney
    • 1978: Był sobie człowiek
    • 1978: Władca Pierścieni – Sam Gamgee
    • 1976: Dwanaście prac Asteriksa – Gajusz Popus
    • 1973: Robin Hood
    • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
    • 1969-1971: Perypetie Penelopy Pitstop – Sylwester Śliski/Wredny Szpon
    • 1967: Asterix Gall – Kaligula Minus
    • 1962-1987: Jetsonowie
    • 1966: Człowiek zwany Flintstonem – Barney
    • 1960-1966: Flintstonowie – Barney

Linki zewnętrzne Edytuj

    • Mieczysław Morański w bazie Filmweb
    • Mieczysław Morański w bazie filmpolski.pl
    • Mieczysław Morański w bazie e-teatr.pl

Kategorie:

    • Urodzeni w 1960
    • Polscy aktorzy filmowi
    • Polscy aktorzy telewizyjni
    • Polscy aktorzy teatralni
    • Polscy aktorzy dubbingowi

Menu nawigacyjne Edytuj

    • Nie jesteś zalogowany
    • Dyskusja
    • Edycje
    • Utwórz konto
    • Zaloguj się
    • Artykuł
    • Dyskusja
    • Czytaj
    • Edytuj
    • Edytuj kod źródłowy
    • Historia i autorzy
    • Strona główna
    • Losuj artykuł
    • Kategorie artykułów
    • Najlepsze artykuły
    • Częste pytania (FAQ)

Dla czytelników Edytuj

    • O Wikipedii
    • Zgłoś błąd
    • Kontakt
    • Wspomóż Wikipedię

Dla wikipedystów Edytuj

    • Pierwsze kroki
    • Portal wikipedystów
    • Ogłoszenia
    • Zasady
    • Pomoc
    • Ostatnie zmiany

Narzędzia Edytuj

    • Linkujące
    • Zmiany w linkowanych
    • Prześlij plik
    • Strony specjalne
    • Link do tej wersji
    • Informacje o tej stronie
    • Element Wikidanych
    • Cytowanie tego artykułu

Drukuj lub eksportuj Edytuj

    • Utwórz książkę
    • Pobierz jako PDF
    • Wersja do druku

role w chojraku

    • Spiker,
    • Kosmiczne kaczory (odc. 6),
    • Bakłażan Bobby Giganto (odc. 12),
    • Cień (odc. 2),
    • Lis (odc. 1),
    • Jeden z kotów-złodziei (odc. 7),
    • Dzwonnik z Nikąd (odc. 8),
    • Erol Von Volkheim (odc. 9)
    • Kaczorek (odc. 10),
    • Fusilli (odc. 13),
    • Robot Randy (odc. 14),
    • Łysy chłopczyk w przewidzeniach Eustachego (odc. 15)
    • Mustafa al Bakterius (odc. 18)
    • Przywódca mnichów (odc. 21)
    • Wieloryb (odc. 25),
    • Wirus komputerowy (odc. 30),
    • Strażnik w obrazie (odc.34),
    • Głowa w obrazie Salvadora Dali (odc. 34)
    • Robal (odc. 38)
    • Otto (odc. 39)
    • Bóbr (odc. 40)
    • Jeden ze ślimaków (odc. 43)
    • Kosmiczny naukowiec (odc. 50)