FANDOM


Paweł Szczesny (ur. 21 maja 1963 w Czernikowie) – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.

W 1986 ukończył PWST w Warszawie. Rok później, 12 marca miał debiut teatralny. W latach 1986–1992 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie, a następnie (1992–1996) w Teatrze Nowym w Warszawie.

Spis treści Edytuj

  • 1 Filmografia
  • 2 Gościnnie
  • 3 Polski dubbing
  • 4 Linki zewnętrzne

Filmografia Edytuj

  • 1986: Zmiennicy – człowiek pana Andrzeja
  • 1987: O rany, nic się nie stało!!! – przewodniczący
  • 1988: Biesy – spiskowiec
  • 1989: Światło odbite – Wojtuszek
  • 1992: Sprawa kobiet – menel bijący Wainerta
  • 1995
    • Honor dla niezaawansowanych – inspektor policji
    • Ekstradycja – oficer UOP
  • 1999
    • Operacja Koza – pielęgniarz w szpitalu psychiatrycznym
    • O największej kłótni
    • Pierwszy milion – Kobierzycki, dyrektor firmy Arget
  • 2000–2001: Miasteczko – Jabłoński, przedstawiciel Agencji
  • 2001: Tam i z powrotem – karciarz
  • 2003: Symetria – pedofil
  • 2004: Poza zasięgiem – Władek Machowski
  • 2005: RajUstopy – dyrektor banku

Gościnnie Edytuj

  • 1976–1987: 07 zgłoś się – Rysiek Witecki, morderca Moniki Woźniak
  • 1991: Panny i wdowy (odc. 3)
  • 1999–2006: Na dobre i na złe – pracownik biura nieruchomości, kupujący mieszkanie Walickich
  • 2000: 13 posterunek 2
  • 2001: Marszałek Piłsudski – nagrywający głos Piłsudskiego
  • 2002: M jak miłość – klient, zamierzający kupić samochód w hurtowni
  • 2002: Wiedźmin – rzeźnik
  • 2004
    • Camera Café – antyterorysta
    • Dziupla Cezara – sprzedawca
  • 2005: Wiedźmy – Tadeusz Struś
  • 2005: Kryminalni – Roman Pacyk (odc. 18)
  • 2007: Glina – radny Wrzosek (odc. 14)
  • 2007: Hela w opałach – mężczyzna w kinie (odc. 35)
  • 2008: Czas honoru – Jan Żabkowski
  • 2010: Ludzie Chudego
  • 2011: Siła wyższa – urzędnik (odc. 4 i 5)
  • 2011: Układ warszawski – sąsiad Cichockiego (odc. 7)

Polski dubbing Edytuj

  • 1960–1966: Flintstonowie
  • 1971: Pomocy! To banda Kudłacza – Kudłacz
  • 1976–1978: Scooby Doo
  • 1983–1986: Inspektor Gadżet
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Wesołek Bing
  • 1985–1991: Gumisie (nowy dubbing)
  • 1985–1992: Szopy pracze – Schaeffer
  • 1987: Kocia ferajna w Beverly Hills
  • 1987: Dennis Rozrabiaka – George Wilson
  • 1991: Czarnoksiężnik z Krainy Oz
  • 1991: Piękna i Bestia – różne głosy
  • 1991–1992: Eerie, Indiana – Pan Chaney
  • 1992–1997: X-Men – Magneto
  • 1992–1997: Kot Ik! – różne głosy, m.in.: kozy, mango, Mikołaj (odc. 13), Biff, wieloryb (odc. 55), Chuck Jaeger
  • 1994: Prowincjonalne życie
  • 1994: Skoś trawnik tato, a dostaniesz deser – Sierżant
  • 1994–2007: Pradawny ląd – Dziadek Liliputa
  • 1994–1996: VR-Troopers – Zeb
  • 1995: Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy
  • 1995: Balto
  • 1995–1996: Maska – Burmistrz
  • 1996–1997: Incredible Hulk
  • 1996–1998: Mała księga dżungli – Jack
  • 1997: Herkules – Hades
  • 1997–1999: Krowa i Kurczak / Jam Łasica – Łasica
  • 1997–2004: Johnny Bravo
  • 1997: Myszorki na prerii – Ojciec Spryciulki
  • 1997: Koty nie tańczą
  • 1997: Księżniczka Sissi
  • 1998: Przygody Kuby Guzika
  • 1998: Wojna z rzeczami
  • 1998: Dawno temu w trawie – Hopper
  • 1998: Życzenie wigilijne Richiego Richa
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar – Pan Crawford
  • 1998: Mistrzowie golfa – Al Oliver
  • 1998–1999: Nowe przygody rodziny Addamsów
  • 1999: Eugenio
  • 1999: Muppety z kosmosu – Cinger
  • 1999: Babar – król słoni – wykonanie piosenek
  • 1999: SpongeBob Kanciastoporty – Patryk
  • 1999–2004: Rocket Power − Tito
  • 2000: Grinch: Świąt nie będzie – May Who
  • 2000–2002: Owca w Wielkim Mieście – Farmer Jan
  • 2000–2003: X-Men: Ewolucja – Hank McCoy / Bestia
  • 2001: Ach, ten Andy! – dyrektor De Rosa, Craig Bennet, szeryf Steve Rowgee (Senior)
  • 2001: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy
  • 2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny
  • 2001: Potwory i spółka
  • 2001: Atlantyda. Zaginiony ląd
  • 2001: Maluchy spod ciemnej gwiazdki
  • 2001: Gothic – Lester, Rączka
  • 2001–2002: Café Myszka
  • 2001–2003: Strażnicy czasu – Benjamin Franklin (odc. 17b)
  • 2001–2003: Gadżet i Gadżetinis – Kameleon
  • 2001–2004: Medabots – Sloan
  • 2001–2004: Samuraj Jack – Ezekiel (odc. 29), Borys (odc. 44)
  • 2001 Original War – Arthur Powell
  • 2002: Gothic II – Vatras, Carl, Orlan, Lobart
  • 2002–2005: Co nowego u Scooby’ego?
  • 2002: Kryptonim: Klan na drzewie – ojciec Nigela, profesor XXXL, lodziarz #2 (L.O.D.Y.), wściekły tatuś (B.R.A.K.-P.R.Ą.D.U.), dyrektor Śmierdziel (P.R.Z.E.R.W.A.)
  • 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń
  • 2002: Tytus, Romek i A’Tomek wśród złodziei marzeń – profesor Talent
  • 2002: Złap mnie, jeśli potrafisz
  • 2002: Tego już za wiele
  • 2002: Smocze wzgórze
  • 2002: Planeta skarbów
  • 2002: Księżniczka na ziarnku grochu – Bamber
  • 2002–2007: Naruto – Jiraiya, Drugi Hokage, Enma
  • 2003: Kod Lyoko – Dyrektor
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd
  • 2003–2004: Megas XLR – Mac (odc. 9, 19), Zanzor (odc. 12)
  • 2003–2005: Młodzi Tytani – Atlas (odc. 17), Chang (odc. 28), Galfor (odc. 29)
  • 2003–2005: Kaczor Dodgers
  • 2003: Gothic II: Noc Kruka – Vatras, Nefarius, Orlan
  • 2003: Księga dżungli 2
  • 2003: Tutenstein – Imhotep, Ozyrys, Horus
  • 2003: Kot
  • 2003: Old School: Niezaliczona – Terapeuta Franka
  • 2003: Liga najgłupszych dżentelmenów
  • 2003: Zapłata
  • 2003: Sindbad: Legenda siedmiu mórz
  • 2003: Baśniowy Świat 3 – Gubernator
  • 2003: Piotruś Pan – Morgan Lufcik / Piraci
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Gormaz
  • 2003: Fałszywa dwunastka
  • 2003: Robociki
  • 2003: Power Rangers Ninja Storm – Zurgane
  • 2003: Rayman 3: Hoodlum Havoc – Globox
  • 2003–2006: Xiaolin – pojedynek mistrzów – Tubbimura, Hanibal Fasolka
  • 2003: Wojownicze Żółwie Ninja – Srebrny Strażnik (odc. 12), Skórzyłeb, Daymio
  • 2003: Scooby Doo i meksykański potwór – Luis Otero
  • 2004: Świątynia pierwotnego zła – różne głosy
  • 2004: Wybraniec smoka – jako Mortis
  • 2004: Power Rangers: Dino Grzmot – Terrence Smith/Zeltrax
  • 2004: Żony ze Stepford
  • 2004: Legenda telewizji
  • 2004: Wygraj randkę
  • 2004: 6 w pracy
  • 2004: Shrek 2
  • 2004: Mulan II
  • 2004: Niezwykłe ranki Marcina Ranka
  • 2004: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie
  • 2004: Super Robot Monkey Team Hyperforce Go!
  • 2004: Baśniowy Świat 5 – Gruba Mysz
  • 2004: Barbie jako księżniczka i żebraczka – Strażnik #3
  • 2004: Przygody Lisa Urwisa – Niedźwiedź
  • 2004: Terminal
  • 2004: Bracia koala – Grześ
  • 2004: Atomowa Betty – Charlie – wuj Betty, doktor Przesławny
  • 2004–2006: Liga Sprawiedliwych bez granic – S.T.R.I.P.E./Patrick Dugan (odc. 29), Solovar (odc. 32), dr Fatum
  • 2004–2007: Leniuchowo – Burmistrz
  • 2004–2008: Batman – Gorman (odc. 49)
  • 2004–2009: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – facet od butów w kręgielni (odc. 14), Joe „Lodowa Szarada” (odc. 17b)
  • 2005: A.T.O.M. Alpha Teens On Machines – Sędzia Fender
  • 2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą – Dyrektor Ropuch
  • 2005: Karol. Człowiek, który został papieżem
  • 2005: Przygoda Noddy’ego na wyspie
  • 2005: Fantastyczna Czwórka:
    • Jimmy O'Hoolihan,
    • Czarnoskóry policjant,
    • Kierowca rajdowy
  • 2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika – Pan Grządka
  • 2005: Szeregowiec Dolot
  • 2005: Garbi: super bryka
  • 2005: Czerwony Kapturek – prawdziwa historia
  • 2005: Harcerz Lazlo – Chip
  • 2005: Power Rangers S.P.D. – Doggie Cruger – Ranger Cienia
  • 2005: Mały Wojownik – Livingstone – właściciel sklepu z zabawkami
  • 2005: Robotboy – Aktor #1 (odc. 29b)
  • 2005: Awatar: Legenda Aanga – Kapitan strażników więzienia (odc. 6)
  • 2005: Spadkobiercy tytanów
  • 2005–2008: Ben 10 – strażnik (odc. 1), właściciel mieszkania Animo (odc. 2)
  • 2005: Amerykański smok Jake Long – Łowca
  • 2006: Dżungla – Treser
  • 2006: Auta − Edek / Mario Andretti
  • 2006: Galactik Football
  • 2006: Monster Warriors
  • 2006: Wpuszczony w kanał
  • 2006: Alex Rider: Misja Stormbreaker – Smithers
  • 2006: Kapitan Flamingo – reporter (odc. 2a), ekspert od rolek Owena (odc. 5a)
  • 2006: Wiewiórek – Gajowy Gucio
  • 2006: Scooby Doo: Ahoj Piraci!
  • 2006: Tom i Jerry: Piraci i Kudłaci
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie – Thurston Havansimp (odc. 5), Agent 5 (odc. 7)
  • 2006: Heroes of Might and Magic V
  • 2006: Nowa szkoła króla – Pacha
  • 2006: H2O – wystarczy kropla – Wilfred
  • 2006: Kacper: Szkoła postrachu – Alder
  • 2006: Magiczna kostka – Dżin
  • 2006: Storm Hawks – Naczelnik więzienia (odc. 16)
  • 2006: Krowy na wypasie
  • 2007: Na fali – Reggie Belafonte
  • 2007: Ratatuj – Pompidou
  • 2007: Film o pszczołach – Buzzwell
  • 2007: Wojownicze Żółwie Ninja – Policjant
  • 2007: Tom i Jerry: Dziadek do orzechów
  • 2007: ICarly – pan Howard, strażak 2 (odc. 5), gruby ksiądz (odc. 10), agent bezpieczeństwa komputerowego (odc. 12), dentysta (odc. 14), grubas przebrany za klauna (odc. 14), realizator (odc. 23), lekarz w szpitalu (odc. 26), kierownik restauracji Garnku Chili (odc. 28), kotlet (odc. 29), Skarpeta – kolega Spencera (odc. 30), Jackson Cold (odc. 38), gadający Stanik w Icarly (odc. 39), listonosz (odc. 43), recepcjonista motelu (odc. 46), dr Dresdin (odc. 49,70), strażnik więzienny (odc. 51), elektronik Douglas (odc. 52), głos w telefonie wydającym ćwiczenia (odc. 53), głos w nominacjach Icarly (odc. 54), Morris (odc. 59), klawisz (odc. 62), prowadzący koncert Ginger Fox (odc. 64), różne głosy
  • 2007: Don Chichot
  • 2007: Złoty kompas
  • 2007: Pada Shrek – Jedna z myszy
  • 2007: Miejskie szkodniki – Hans Flix
  • 2007: Koń wodny: Legenda głębin
  • 2007: Skunks Fu – Panda
  • 2007: W pułapce czasu
  • 2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie − Barman
  • 2008: Kroniki Spiderwick – Kierowca
  • 2008: Opowieści z Narnii: Książę Kaspian
  • 2008: Speed Racer
  • 2008: Kung Fu Panda
  • 2008: WALL·E
  • 2008: Mów mi Dave
  • 2008: Garfield: Festyn humoru − Eli
  • 2008: Pingwiny z Madagaskaru
  • 2008: Gwiezdne wojny: Wojny klonów − Ziro
  • 2008: Scooby Doo i Król Goblinów − Krusdky
  • 2008: Dzielny Despero − Gregory
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni – Steppenwolf, Cezar, NABU – lord chaosu
  • 2009: Hotel dla psów
  • 2009: Tajemnica Rajskiego Wzgórza
  • 2009: Hannah Montana: Film
  • 2009: Góra Czarownic
  • 2009: Odlot
  • 2009: Uncharted 2: Pośród złodziei
  • 2009: Księżniczka i żaba
  • 2009: LittleBigPlanet – Narrator
  • 2009: Dragon Age: Początek
  • 2009: Prawdziwa historia kota w butach
  • 2009: Czarodzieje z Waverly Place: Film
  • 2010: Nasza niania jest agentem
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów
  • 2010: Jak wytresować smoka
  • 2010: Bystre Oko – Dziewięć Dziewięć
  • 2010: Ja w kapeli – DJ Grubas
  • 2010: Stuart Malutki
  • 2010: Wakfu
  • 2010: Zafalowani
  • 2010: Heavy Rain – Hassan, Paco Mendez
  • 2010: Shrek ma wielkie oczy – piekarz
  • 2010: True Jackson – Dave
  • 2010: Kick strach się bać – Ghunter
  • 2010: Mass Effect 2 – Zaeed Massani, strażnik więzienny na Czyśćcu, bombardier Krwawej Hordy
  • 2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga – Serafim
  • 2010: Strażackie opowieści – Smrodzik
  • 2010: Kudłaty zaprzęg
  • 2010: Stich!
  • 2010: Geronimo Stilton
  • 2010: Megamocny – Mayor
  • 2010: Safari 3D
  • 2010: Podróże Guliwera
  • 2010: Zakochany wilczek
  • 2011: LittleBigPlanet 2 – Narrator
  • 2011: Gormiti – Samotny orzeł
  • 2011: Scooby Doo i brygada detektywów – Tata Velmy
  • 2011: Crysis 2 – naukowiec marines, głosy pilotów marines, głosy żołnierzy CELL
  • 2011: Tara Duncan – Henry (odc. 1, 5-6, 8, 20, 22), producent teledysku (odc. 10), baron Borys Borogov (odc. 14), jeden z elfów (odc. 18)
  • 2011: Pora na przygodę!
  • 2011: Taniec rządzi
  • 2011: Rango
  • 2011: Planeta Sheena – Blogar
  • 2011: Krowy na wypasie – Świnia
  • 2011: Możemy wygrać – Dyrektor Zavala
  • 2011: I bądź tu mądra – pan Jablonsky
  • 2011: Lego: Fabryka bohaterów – Von Nebula
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów – Zoltan Chivay
  • 2011: Abby i latająca szkoła wróżek
  • 2011: Przyjaciele z Kieszonkowa
  • 2011: Tajemnice domu Anubisa – Ksiądz
  • 2011: Śmieszaczki – Muciek
  • 2011: Leci królik – Wielki Nos (odc. 2a), Eric (odc. 2b), sejf Reggie (odc. 2b)
  • 2011: Smerfy
  • 2011: Wymiatacz
  • 2011: Heca w zoo – Słoń Barry
  • 2011: Giganci ze stali
  • 2011: Przygody Tintina
  • 2011: G.I. Joe: Renegaci – James McCullen
  • 2011: Tom i Jerry: Czarnoksiężnik z krainy Oz
  • 2011: My Little Pony: Przyjaźń to magia
  • 2011: Power Rangers Samurai – Bulk
  • 2011: 1812: Serce Zimy – Sołtys
  • 2011: Zielony patrol – profesor Ping (odc. 10), Raul Betonas (odc. 14), Kemal (odc. 20), ksiądz (odc. 20), pan Dipre (odc. 22), Ivan (odc. 24), pan Roszan (odc. 29), wójt Chiao (odc. 32), pan Rekin (odc. 39), tata Rileya (odc. 41), Frank (odc. 42), komisarz (odc. 45), złodziej (odc. 47), Luigi Baritone (odc. 48)
  • 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim
– Lucas Valerius, Sorex Vinius, Falion, Viarmo, Pelagius Septim III, 

Erikur, Cynric Endell, Enthir, Stig Słony-Pokład, Mallus Maccius, Malthyr Elenir, Głosy Krwawych Horkerów

  • 2011: Mali agenci 4D: Wyścig z czasem
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Taotie
  • 2011: Battlefield 3 – Christian Matkovic
  • 2011: Artur ratuje gwiazdkę – Mikołaj
  • 2011: Rastamysz – Prezydent Wensley Dale
  • 2011: Transformers: Prime – Megatron
  • 2011: Z kopyta – Yoshi Nakamura
  • 2011: Miasto kur – krokodyl
  • 2011: W jak wypas
  • 2011: Jednostka przygotowawcza
  • 2011: Mój przyjaciel Fungus – Lepik
  • 2011: Pokémon: Czerń i Biel – Don George
  • 2012: Arcania: Upadek Setarrif – Lester
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody
  • 2012: Koszykarze
  • 2012: Redakai: W poszukiwaniu Kairu – Bash
  • 2012: Piraci! – Kapitan piratów
  • 2012: Scooby Doo: Pogromcy wampirów – Vincent van Helsing, Valdronya
  • 2012: Sadie J – Steve
  • 2014: LittleBigPlanet 3 - Narrator
  • 2014: Peg + Kot - Kot
  • 2015: Wiedźmin 3: Dziki Gon - Zoltan Chivay

Linki zewnętrzne Edytuj

  • Paweł Szczesny w bazie Internet Movie Database (ang.)
  • Paweł Szczesny w bazie Filmweb
  • Paweł Szczesny w bazie filmpolski.pl
  • Paweł Szczesny w bazie e-teatr.pl

Kategorie:

  • Urodzeni w 1963
  • Polscy aktorzy filmowi
  • Polscy aktorzy telewizyjni
  • Polscy aktorzy teatralni
  • Polscy aktorzy dubbingowi
  • Absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza

Menu nawigacyjne Edytuj

  • Nie jesteś zalogowany
  • Dyskusja
  • Edycje
  • Utwórz konto
  • Zaloguj się
  • Artykuł
  • Dyskusja
  • Czytaj
  • Edytuj
  • Edytuj kod źródłowy
  • Historia i autorzy
  • Strona główna
  • Losuj artykuł
  • Kategorie artykułów
  • Najlepsze artykuły
  • Częste pytania (FAQ)

Dla czytelników Edytuj

  • O Wikipedii
  • Zgłoś błąd
  • Kontakt
  • Wspomóż Wikipedię

Dla wikipedystów Edytuj

  • Pierwsze kroki
  • Portal wikipedystów
  • Ogłoszenia
  • Zasady
  • Pomoc
  • Ostatnie zmiany

Narzędzia Edytuj

  • Linkujące
  • Zmiany w linkowanych
  • Prześlij plik
  • Strony specjalne
  • Link do tej wersji
  • Informacje o tej stronie
  • Element Wikidanych
  • Cytowanie tego artykułu

Drukuj lub eksportuj Edytuj

  • Utwórz książkę
  • Pobierz jako PDF
  • Wersja do druku

Języki Edytuj

Dodaj linki

  • Tę stronę ostatnio edytowano 11:17, 23 lis 2017.
  • Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.