FANDOM


Wojciech Paszkowski (ur. 28 lutego 1960 w Warszawie) – polski aktor teatralny, dubbingowy i filmowy, reżyser polskiego dubbingu. Absolwent warszawskiej PWST.

Spis treści Edytuj

  • 1 Kariera
  • 2 Role teatralne
  • 3 Film i serial
  • 4 Reżyseria dubbingu
  • 5 Dubbing
    • 5.1 Filmy
    • 5.2 Seriale
    • 5.3 Gry komputerowe
  • 6 Przypisy
  • 7 Linki zewnętrzne

Kariera Edytuj

W roku 1985 debiut sceniczny w Złym zachowaniu w choreografii Janusza Józefowicza i reżyserii Andrzeja Strzeleckiego, Widok z mostu Arthura Millera w reżyserii Władysława Kowalskiego grany w warszawskim Teatrze Powszechnym.

Od 1987 związany z Teatrem Rampa, gdzie brał udział we wszystkich premierach. Od 2000 stale współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie gra w musicalach Piotruś Pan w reżyserii Janusza Józefowicza z muzyką Janusza Stokłosy role Pana Darlinga i Kapitana Haka, w Crazy for You w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego i choreografii Janusza Józefowicza rolę Zanglera, w musicalu Grease w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Vincenta Fontaine, w przedstawieniu reżyserowanym przez Olafa Lubaszenko Pięciu Braci Moe rolę Eat Moe, w przedstawieniu Cohen w reżyserii Krzysztofa Zaleskiego, w Kotach rolę Bywalca, Gusa i Karmazyna, w Tańcu wampirów rolę Chagala, w musicalu Akademia pana Kleksa w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego rolę Profesora Kleksa oraz w ostatniej premierze Romy – Upiór w Operze – rolę Buqueta i Licytatora. Wielokrotnie występował w koncertach galowych Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Poza działalnością teatralną ma na swoim koncie wiele ról w dubbingu. Występował w roli Andy’ego Andersona w kreskówce Świat według Ludwiczka. Jego inne role to: Mike Wazowski w filmie Walta Disneya Potwory i spółka, w filmie Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Madagaskar, Alvin i wiewiórki, Gwiezdne wojny: Atak klonów, Psy i koty, Stuart Malutki, wciela się także w postać Timona w trzeciej części Króla Lwa i Wallace’a w filmie Wallace i Gromit: Klątwa królika. Możemy go także usłyszeć w wielu serialach animowanych, m.in. na MiniMini, Cartoon Network, Disney Channel. Zajmuje się także reżyserią dubbingu, ma na swoim koncie takie hity jak Cziłała z Beverly Hills, Odlot oraz Zaplątani czy Gnomeo i Julia.

Współpracował z Dziennikiem Telewizyjnym Jacka Fedorowicza, grał w serialach TVP Klan, M jak miłość, Plebania, Mrok, Faceci do wzięcia i TVN Król przedmieścia. Zagrał kosmitę Mundka w trzech próbnych odcinkach serialu komediowego Kosmici, ale Polsat zrezygnował z kontynuowania emisji.

Role teatralne Edytuj

  • „Deszczowa piosenka” jako R.F. Simpson
  • „Aladyn JR” jako Dżafar
  • „My Fair Lady” Teatr Wielki w Łodzi jako Henry Higgins
  • „Upiór w operze” jako Buquet/Licytator
  • „Taniec wampirów” jako Chagal
  • „Akademia pana Kleksa” jako Kleks
  • „Koty” jako Bywalec/Gus/Karmazyn
  • „Piotruś Pan” jako kapitan Hak
  • „Crazy For You”
  • „Panna Tutli Putli”
  • „Grease” jako Vincent Fontaine
  • „Pięciu Braci Moe” jako Eat Moe

Film i serial Edytuj

  • 1985: Rośliny trujące − gość na weselu Juliusza
  • 1988: Czarodziej z Harlemu
  • 1993: Trzy kolory. Biały
  • 1996: Ekstradycja 2 (odc.4)
  • 1997−2014: Klan − Stanisław Kowalik
  • 2000: Pucuś − dziennikarz
  • 2001−2010: M jak miłość − policjant (odc. 53, 96 i 97); kolega Jacka Mileckiego (odc. 145, 146 i 163); znajomy Bożeny Chojnackiej (odc. 726)
  • 2002: Król przedmieścia − weterynarz (odc. 6); głos medium (odc. 13)
  • 2003−2005: Plebania − fałszywy policjant (odc. 261); Polak (odc. 498)
  • 2003−2013: Na Wspólnej − Danielewicz
  • 2004: Kosmici − Mundek Ludzikiewicz
  • 2005: Bulionerzy − psychoterapeuta Ruszkowski (odc. 46)
  • 2006: Na dobre i na złe − doktor Janusz Szażyłło (odc. 252)
  • 2006: Mrok − „Trup” (odc. 8)
  • 2006: Kochaj mnie, kochaj! − „Mistrz 69"
  • 2007−2008: Faceci do wzięcia − starszy aspirant Stefan Makowski
  • 2009: Złoty środek − Robert, partner Bogumiła
  • 2013: Hotel 52 − gość na przyjęciu Filipowiczów (odc. 91)

Reżyseria dubbingu Edytuj

  • 2016: Zwierzogród
  • 2015: Totalna Porażka: Wariacki wyścig
  • 2015: Żółwik Sammy i spółka
  • 2013: Kraina lodu
  • 2013: Samoloty
  • 2013: Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex
  • 2013: Duch i nas dwóch
  • 2013: Oz: Wielki i potężny
  • 2012: Ralph Demolka
  • 2012: Wodogrzmoty Małe
  • 2012: Na tropie Marsupilami
  • 2012: Merida waleczna
  • 2012: Liga Młodych
  • 2011: Muppety
  • 2011: Z kopyta
  • 2011: Strachy na psiaki
  • 2011: Giganci ze stali
  • 2011: Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi
  • 2011: Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje
  • 2011: Gnomeo i Julia
  • 2011: Weź Tubę na próbę
  • 2011: Cziłała z Beverly Hills 2
  • 2010: Zaplątani
  • 2010: Metamorfoza
  • 2010: Zafalowani
  • 2010: Żółwik Sammy
  • 2010: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów
  • 2009: Księżniczka i żaba
  • 2009: Załoga G
  • 2009: Odlot
  • 2009: K-9
  • 2009: Słoneczna Sonny
  • 2008: Cziłała z Beverly Hills
  • 2008: Dziewczyny Cheetah 3
  • 2008: Gwiezdny zaprzęg
  • 2007-2011: Fineasz i Ferb
  • 2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
  • 2006-2008: Wymiennicy
  • 1991-1999: Doug Zabawny
  • 1983: Gwiezdne wojny: część VI – Powrót Jedi
  • 1980: Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje

Dubbing Edytuj

Filmy Edytuj

  • 1948: Nieziemski królik
  • 1950: Kopciuszek
  • 1955: Zakochany kundel – Joe
  • 1964: Mary Poppins – Pan Dawes Sr. / Bert
  • 1964: Miś Yogi: Jak się macie – Misia znacie?
  • 1966: Człowiek zwany Flintstonem – Potrójny X; Zielony Gąsior
  • 1966: Kubuś Puchatek i miododajne drzewo – Chór
  • 1967: Asterix Gall – Handlarz
  • 1968: Asterix i Kleopatra
  • 1968: Wiatrodzień Kubusia Puchatka – Chór
  • 1974: Kubuś Puchatek i rozbrykany Tygrys – Chór
  • 1976: Dwanaście prac Asteriksa – Manekennpix
  • 1977: Przygody Kubusia Puchatka – wykonanie piosenek
  • 1977: Gwiezdne wojny: część IV – Nowa nadzieja – Komendant rebeliantów
  • 1979: Scooby Doo podbija Hollywood
  • 1980: Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje – Boba Fett; Porucznik Sheckil
  • 1981: Królik Bugs: Rycerski rycerz Bugs
  • 1982: Królik Bugs: 1001 króliczych opowiastek – Elmer Fudd
  • 1982: E.T.
  • 1985: Goonies – Jake Fratelli
  • 1986: Asterix w Brytanii – Galix
  • 1988: Złych czterech i pies Huckleberry – Dinky
  • 1988: Scooby Doo i Oporny Wilkołak
  • 1991: Piękna i Bestia – Lefou
  • 1992: Tom i Jerry: Wielka ucieczka
  • 1992: Przygody Animków: Wakacyjne szaleństwo – Diabeł Karuzel
  • 1992: Kometa nad doliną Muminków – Wykonanie piosenki
  • 1993: Miasteczko Halloween – Jack Szkieleton
  • 1994: Księżniczka łabędzi – Puffin
  • 1994: Troll w Nowym Jorku – wykonanie piosenek
  • 1994: Władca ksiąg
  • 1994: Asterix podbija Amerykę – Lucullus
  • 1995: Dragon Ball Z: Fuzja
    • Narrator,
    • Freezer
  • 1995: Dragon Ball Z: Atak smoka
  • 1995: Jeszcze bardziej zgryźliwi tetrycy
  • 1995: Rob Roy
  • 1995: Aladyn i król złodziei – Jeden ze złodziei
  • 1995: Babe – świnka z klasą – Kogut
  • 1996: Szczęśliwy dzień
  • 1997: Księżniczka łabędzi II: Tajemnica zamku – Puffin
  • 1997: Herkules
  • 1997: Piękna i Bestia. Zaczarowane święta
  • 1998: Król Lew II: Czas Simby – wykonanie piosenek
  • 1998: Babe: Świnka w mieście – Pitbull
  • 1998: Rudolf czerwononosy Renifer – Chórki
  • 1998: Dr Dolittle – Pijana małpa
  • 1998: Księżniczka łabędzi III: Skarb czarnoksiężnika – Puffin
  • 1999: Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego – Obi
  • 1999: Inspektor Gadżet
  • 1999: Pokémon 2: Uwierz w swoją siłę
  • 1999: Toy Story 2
  • 1999: Muppety z kosmosu
  • 1999: Stuart Malutki – Śnieżek
  • 2000: Król sokołów
  • 2000: Tweety – wielka podróż
  • 2000: 102 dalmatyńczyki – Gaduła
  • 2000: Grinch: Świąt nie będzie – Lou
  • 2001: But Manitou – Włóżmitu
  • 2001: Spirited Away: W krainie bogów – Czerwony
  • 2001: Harry Potter i Kamień Filozoficzny – Profesor Quirrell
  • 2001: Potwory i spółka – Mike
  • 2001: Shrek – Druga ślepa mysz / Trzy świnki
  • 2001: Psy i koty – Pan Tinkles
  • 2002: Pinokio – Lis
  • 2002: Smocze wzgórze – Monte
  • 2002: Planeta skarbów – B.E.N.
  • 2002: Stuart Malutki 2 – Śnieżek
  • 2002: Asterix i Obelix: Misja Kleopatra – Juliusz Cezar
  • 2002: Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów
    • Jango Fett
    • Komandor Klonów
    • Kapitan Klonów
    • Szturmowiec Klon
  • 2002: Mali agenci 2: Wyspa marzeń – Fegan Floop
  • 2002: Kopciuszek II: Spełnione marzenia – Jacek
  • 2002: Tristan i Izolda
  • 2002: Szklana Góra – Antoni, czarnoksiężnik
  • 2003: 101 dalmatyńczyków II. Londyńska przygoda – Pongo
  • 2003: Kot – Kot
  • 2003: Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd – Fegan Floop
  • 2003: Dobry piesek – Baniak
  • 2003: Liga najgłupszych dżentelmenów – Mortadelo
  • 2003: Old School: Niezaliczona
  • 2003: Księga dżungli 2 – M.C. Małpa
  • 2003: Zapłata
  • 2003: Atlantyda. Powrót Milo
  • 2003: El Cid – legenda o mężnym rycerzu – Sancho
  • 2003: Nawiedzony dwór – Silverman
  • 2003: Scooby Doo i Legenda Wampira
  • 2003: Kaena: Zagłada światów – Enode
  • 2003: O krasnalach i wigilii
  • 2003: Looney Tunes znowu w akcji – Elmer Fudd
  • 2004: Król Lew III: Hakuna matata – Timon
  • 2004: Ekspres polarny
  • 2004: Wygraj randkę – Richard Levy the Shameless
  • 2004: Barbie jako księżniczka i żebraczka – Preminger
  • 2004: 7 krasnoludków – historia prawdziwa – Lustro
  • 2004: Przygody Lisa Urwisa – Wilk
  • 2004: Baśniowy Świat 6 – sir Giles
  • 2004: Pupilek – Spot / Scott
  • 2004: Shrek 2 – Trzy świnki
  • 2004: Legenda telewizji
  • 2004: Iniemamocni
  • 2004: Magiczny kamień – Profesor N. Icely
  • 2004: Lucky Luke – Jack Dalton
  • 2004: Gwiezdne jaja: Część I – Zemsta świrów – Ćmok
  • 2004: Thunderbirds – Hood
  • 2004: Garfield
    • Happy Chapman
    • Walter Chapman
  • 2004: O kowalu i diable
  • 2004: Wirtualny ideał
  • 2004: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie
  • 2005: King Kong: Władca Atlantydy – Sykofis
  • 2005: Roboty – Brzeszczot
  • 2005: Madagaskar – lemur Maurice
  • 2005: Magiczna karuzela – Sierżant Sam
  • 2005: Charlie i fabryka czekolady – Willy Wonka
  • 2005: Tom i Jerry: Misja na Marsa
  • 2005: Wallace i Gromit: Klątwa królika
    • Wallace
    • Balcer
  • 2005: Stuart Malutki 3: Trochę natury – Śnieżek
  • 2005: Gwiezdne wojny: część III – Zemsta Sithów – Żołnierze-klony
  • 2006: Magiczna kostka – Newton
  • 2006: Kacper: Szkoła postrachu
    • Papuga
    • Alder
    • Marey
  • 2006: Wyspa dinozaura – Profesor
  • 2006: Sezon na misia – Myśliwy Shan
  • 2006: Wpuszczony w kanał – Amerykanin w kanale
  • 2006: Auta − Michael Schumacher
  • 2006: Dżungla
    • Wsypa
    • Wtyka
  • 2006: Artur i Minimki – Tata Artura
  • 2006: Stefan Malutki – Szczurokita
  • 2006: Sposób na rekina – Max
  • 2006: Kryptonim: Klan na drzewie: Operacja: Z.E.R.O. – Superdent; Gas
  • 2006: Lis i Pies 2 – Waylon
  • 2006: Ciekawski George – przyjaciel Tommy’ego
  • 2006: I ty możesz zostać bohaterem – złodziej skarbu
  • 2006: Happy Wkręt
  • 2006: Asterix i wikingowie – Kakofoniks
  • 2006: Mokra bajeczka – Płanetnik
  • 2007: Arka Noego – Krecik
  • 2007: Billy i Mandy i zemsta Boogeymana – generał Szrama
  • 2007: Lucky Luke na Dzikim Zachodzie – William
  • 2007: Lissi na lodzie – Feldmarszałek
  • 2007: Zaczarowana
  • 2007: Don Chichot
  • 2007: Pada Shrek
    • Jedna z trzech świnek
    • Człowiek w mieście
  • 2007: Alvin i wiewiórki – Dave
  • 2007: Scooby Doo i śnieżny stwór – Del
  • 2007: Film o pszczołach – Ray Liotta
  • 2007: Shrek Trzeci
    • Kapitan Hak
    • Trzy świnki
  • 2007: Na fali – Spiker
  • 2007: Most do Terabithii – Ojciec Leslie
  • 2007: Garfield – kot prawdziwy – Charles
  • 2007: Kopciuszek III: Co by było, gdyby... – Jacek
  • 2007: Simpsonowie: Wersja kinowa – Ned Flanders
  • 2008: Opowieści na dobranoc − Kendall Duncan / Wykonanie piosenki
  • 2008: Cziłała z Beverly Hills − Raferty
  • 2008: Viva High School Musical Meksyk: Pojedynek – ojciec Christobala
  • 2008: Wyspa dinozaura 2 – Profesor
  • 2008: Madagaskar 2 – Maurice
  • 2008: Dziewczyny Cheetah 3 – Marty
  • 2008: Gwiezdny zaprzęg – Yurij
  • 2008: Piorun – Reżyser
  • 2008: Garfield: Festyn humoru – Ramone
  • 2008: Mów mi Dave – Mechanik
  • 2008: Dzwoneczek – Minister Wiosny
  • 2008: Kung Fu Panda – Ojciec Po
  • 2008: Kroniki Spiderwick – Arthur Spiderwick
  • 2008: High School Musical: El Desafio – Ojciec Delfi
  • 2009: Księżniczka i żaba − dr Facilier
  • 2009: Odlot − Alfa
  • 2009: Załoga G – Dyrektor FBI
  • 2009: Potwory kontra Obcy − Doktor Karaluch
  • 2009: Potwory kontra Obcy: Dynie-mutanty z kosmosu – Prof. Karaluch
  • 2009: Madagwiazdka – Maurice
  • 2009: Czarodziejka Lili: Smok i magiczna księga
  • 2009: Artur i zemsta Maltazara − tata Artura
  • 2009: Barbie i Trzy Muszkieterki − Świnia; Muszkieter
  • 2009: O, kurczę! − Leon Ivey
  • 2009: Program ochrony księżniczek − Dyrektor Burkle
  • 2009: Nadzwyczajna misja Asa − Alpha
  • 2009: Czarodzieje z Waverly Place: Film − Archie
  • 2009: Alvin i wiewiórki 2 − Dave
  • 2010: Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
  • 2010: Kung Fu Panda: Święta, święta i Po – Ojciec Po
  • 2010: Shrek ma wielkie oczy – Sumienie
  • 2010: Shrek Forever
  • 2010: Disco robaczki – Prezenter
  • 2010: Przyjaciel świętego Mikołaja
  • 2010: Psy i koty: Odwet Kitty – Pan Tinkles
  • 2010: Niania i wielkie bum – Blenkinsop
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów – Narrator
  • 2010: Harriet szpieguje: Wojna blogów – Sol
  • 2010: Esencja dnia – Korespondent
  • 2010: Magiczna podróż do Afryki – Ryś
  • 2010: Weź Tubę na próbę
  • 2010: Scooby-Doo: Klątwa potwora z głębin jeziora
  • 2010: Miś Yogi – Brown
  • 2010: Sezon na misia 3 – Roger
  • 2010: Artur i Minimki 3. Dwa światy – Tata
  • 2010: Zaplątani – Amor
  • 2010: Żółwik Sammy – Mewa; Kierowca
  • 2010: Karate Kid
  • 2010: Ostatni Władca Wiatru – Pakku
  • 2011: Alvin i wiewiórki 3 – Dave
  • 2011: Muppety – Marvin Suggs
  • 2011: Powodzenia, Charlie: Szerokiej drogi – Dziadek
  • 2011: Wróżkowie chrzestni: Dorośnij Timmy!! – Tata
  • 2011: Lego Star Wars: Padawańskie widmo – Admirał Ackbar
  • 2011: Fineasz i Ferb: Podróż w drugim wymiarze – Dundersztyc z dwóch wymiarów
  • 2011: Kung Fu Panda 2 – Ojciec Po
  • 2011: Rio – Tulio
  • 2011: Rango – Rango
  • 2011: Zostać koszykarką
  • 2011: Matki w mackach Marsa
  • 2011: I bądź tu mądra – Ed Kingsford
  • 2011: Liceum Avalon – Pan Moore
  • 2011: Cziłała z Beverly Hills 2 – Komentator męski
  • 2011: Latająca maszyna – Lang Lang
  • 2012: Żółwik Sammy 2 – Mewa
  • 2012: Na tropie Marsupilami – Dan Geraldo
  • 2012: Niesamowity Spider-Man – Ojciec Jacka
  • 2012: Barbie: Księżniczka i piosenkarka – Król Frederic
  • 2012: Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł
  • 2012: Lego Gwiezdne wojny: Imperium kontratakuje
  • 2012: Madagaskar 3 – Maurice
  • 2012: Królewna Śnieżka – Poborca podatkowy
  • 2013: Piłkarzyki rozrabiają – Melli
  • 2013: Kraina lodu
  • 2013: Samoloty – Echo
  • 2013: Powrót czarodziejów: Alex kontra Alex – Sądny Kamień
  • 2013: Uniwersytet potworny – Mike
  • 2014: Lego: Przygoda – Lord Biznes; Prezes Biznes
  • 2014: Niesamowity Spider-Man 2 – Max Dillon/Electro
  • 2014: Rio 2 – Tulio
  • 2016: Zwierzogród – Pan Be

Seriale Edytuj

  • 1958-1962: Pies Huckleberry – Dinky Dalton
  • 1960-1968: Flintstonowie – Wielki Gazoo
  • 1961: Snagglepuss
  • 1968-1969: Odlotowe wyścigi
  • 1970-1972: Josie i Kociaki
  • 1972-1973: Nowy Scooby Doo
  • 1972: Pinokio
  • 1976-1978: Scooby Doo
  • 1978: Był sobie człowiek – Wredniak
  • 1983-1987: Fraglesy – Boober
  • 1983: Dookoła świata z Willym Foggiem – Inspektor Dics
  • 1984-1987: Łebski Harry
    • Morton
    • Pechol
  • 1984-1985: Wesoła siódemka – Łoś Jelonek
  • 1985-1991: Gumisie (nowa wersja dubbingu) – Nogum (odc. Jak się bawić to się bawić)
  • 1985-1988: M.A.S.K.
  • 1985: Tęczowa kraina – Toczek
  • 1985: Yogi, łowca skarbów – Wilk Hokej
  • 1985: Szopy pracze
    • Ralph
    • Świnka 2
  • 1987-1988: Diplodo – Dziurkacz
  • 1987-1988: Kacze opowieści – Drakula
  • 1988-1994: Garfield i przyjaciele – Roy
  • 1988-1991: Szczeniak zwany Scooby Doo – Dave
  • 1988-1991: Hrabia Kaczula
    • Pan Mixer
    • Dr Von Gąsior
  • 1989-1990: Hutch Miodowe Serce
  • 1990: Piotruś Pan i piraci – Maison
  • 1990: Przygody Animków – Karuzel
  • 1990: Zwariowane melodie
    • Pies Willoughby
    • Sęp Szponek
  • 1991-1992: Eerie, Indiana
  • 1991-1999: Doug Zabawny
  • 1992: W 80 marzeń dookoła świata
  • 1992-1997: Kot Ik! – Ik
  • 1992: Barney i przyjaciele – Barney
  • 1994-1998: Spider-Man
    • Herbert Landon
    • Mordo
    • Abraham Whistler
    • Kapitan Ameryka
    • Reed Richards
  • 1994-1996: Fantastyczna Czwórka
    • Galactus
    • Książę Karol
    • Blastaar
    • Czarownik
    • Pomocnik Dr Neville’a
  • 1994-1996: Iron Man: Obrońca dobra
    • Bruce Banner
    • Hulk
    • Mroczny Aegis
    • Władca umysłów
    • Ogniomistrz
    • Huragan
  • 1995-1998: Świat według Ludwiczka – Andy Anderson
  • 1995-2002: Timon i Pumba
    • Timon (późniejsze odcinki),
    • różne głosy
  • 1995-1997: Freakazoid!
  • 1995-1996: Maska – sir Andrew
  • 1995-2001: Star Trek: Voyager – Paris
  • 1995: Nowe przygody Madeline
  • 1995-1996: Pinky i Mózg – Sultana
  • 1996-1997: Prawdziwe przygody Jonny’ego Questa
  • 1996-1997: Niesamowity Hulk – Prezenter pokazu mody
  • 1996: Byli sobie odkrywcy – Wredniak
  • 1996-1997: Walter Melon – Zły
  • 1997-2006: Niedźwiedź w dużym niebieskim domu – Pip
  • 1997-2014: South Park
    • Randy Marsh
    • Roger Donovan
    • Sierżant Harrison Yates
    • Steve Jobs
    • Barack Obama
  • 1997-2000: Jam Łasica – Kurczak
  • 1997-1998: Dzielne żółwie: Następna mutacja – Raphael
  • 1997: Żywiołki
  • 1997: Księżniczka Sissi – Franciszek Józef von Habsburg-Lathringen
  • 1997-1998: Przygody Olivera Twista
  • 1997: Myszorki na prerii – Rudas
  • 1997-2004: Johnny Bravo
    • „Klops” Maniek
    • Franc
  • 1997-1999: Krowa i Kurczak – Kurczak
  • 1998-2000: Przyjaciele – Ross
  • 1998-2004: Atomówki – Amebowiec
  • 1998-2002: Zapasy na śmierć i życie
    • Bono
    • Ron Jeremy
  • 1998: Srebrny Surfer – Beta Ray Bill
  • 1998-1999: Nowe przygody rodziny Addamsów – Mike
  • 1998: Eerie, Indiana: Inny wymiar − Todd McLaklen
  • 1998-2004: Kotopies – Kot
  • 1998-1999: Szalony Jack, pirat
    • Sumienie (odc. 1),
    • Śpiewający Miecz (odc. 2),
    • Hrabia Draczula (odc. 3),
    • Chuck – imitacja kraba (odc. 8b, 13b),
    • Ted Niedźwiedź (odc. 10a),
    • Jeden z sępów (odc. 11b)
  • 1998-2009: Świat Elmo – Ernie
  • 1999-2003: Futurama
    • Zapp Brannigan
    • Komputer
    • Sprzedawca przekąsek
    • Kolega Bendera z liceum
  • 1999-2000: Dilbert – Kotbert
  • 1999-2000: Mysz aniołek – śpiew
  • 1999-2002: Baśnie Braci Grimm: Simsala Grimm
    • Król Drozdobrody / Wędrowny minstrel (odc. 1),
    • Jańcio (odc. 10),
    • Książę Edward (odc. 23)
  • 1999: Nieustraszeni ratownicy
  • 1999-2000: Rodzina Piratów – Baryła
  • 1999-2002: Liga Dżentelmenów
  • 1999-2002: Chojrak – tchórzliwy pies
    • Katz,
    • Jan Prusak
  • 1999-2001: Batman przyszłości
  • 1999-2000: Mike, Lu i Og – Wendel
  • 2000: Błyśnij-błyskula – Dogsby
  • 2000-2002: Owca w Wielkim Mieście
    • Darek
    • Gadający Norweg
    • Major Panika
  • 2000: Królowie i królowe – Król Naj-Naj
  • 2000-2014: Dora poznaje świat – Gderliwy Troll
  • 2001-2003: Aparatka – Richard
  • 2001: Bill i Ben – Lektor
  • 2001: Andzia – Prezydentowicz
  • 2001-2007: Mroczne przygody Billy’ego i Mandy
    • Nergal
    • Nerw
    • Jurajska Kreatura
    • Wróżka zębuszka
    • Król Kobra
    • Grzywacz Spektro Wykrywacz
    • Narrator
    • Szef wampirów
    • Generał Szrama
    • Ojciec Mandy – Phil
    • Rysio Galoot
    • Pasażer w samolocie
    • Żołnierz
    • Lord Voldemort
  • 2001-2004: Samuraj Jack
    • Naukowiec (odc. 18)
    • Skalecznik (odc. 21)
  • 2001-2002: Café Myszka
    • Jose Carioca
    • Timon
    • Mushu
    • wrona
    • Król Larry
  • 2001-2014: Wróżkowie chrzestni – Tata Timmy’ego
  • 2001-2003: Legenda Tarzana
    • Hooft
    • Mojo
  • 2001-2004: Liga Sprawiedliwych
    • Atom – Ray Palmer
    • Mongul
    • Demos
    • Kapitan Bumerang
    • Deadman
    • Sinestro
    • Złodziej Cień
    • Hath-Set
    • Meteopata
  • 2002-2005: Co nowego u Scooby’ego? – przewodnik
  • 2002-2007: Król Maciuś Pierwszy – Generał
  • 2002: Słoń Benjamin
  • 2002: Mistrzowie kaijudo – George
  • 2002: Kim Kolwiek – Monty Fisk
  • 2002-2005: Mucha Lucha – Pan Wczorajszy
  • 2002-2003: He-Man i Władcy Wszechświata – Szkieletor
  • 2002-2003: Ozzy i Drix – śpiew piosenki
  • 2002-2006: Jimmy Neutron: mały geniusz – Sam
  • 2002: Kryptonim: Klan na drzewie
    • Superdent
    • Robin Chudł (N.A.G.R.O.D.A.)
    • Dyrektor Kwasbraten (P.R.Z.E.R.W.A., W.I.A.D.O.M.O.Ś.Ć.)
    • Brat de Spinaccio (S.Z.P.I.N.A.K.)
  • 2002-2005: Baśnie i bajki polskie
    • Czarnoksiężnik Antoni
    • Czarny
    • Smok Kacper
    • smok Ostroga
    • Treser
    • Szef
    • Starszy Królewicz
    • Gruby Senator
  • 2002-2003: Psie serce – Atos
  • 2003: JoJo z cyrku – Tata JoJo
  • 2003-2004: O rety! Psoty Dudusia Wesołka – Nauczyciel
  • 2003-2004: Megas XLR – V'arsin (odc. 10)
  • 2003-2005: Młodzi Tytani
    • Szybki (odc. 38-39)
    • Katarou (odc. 43)
    • Strażnik jaskini (odc. 43)
    • Bob (odc. 44)
    • See-More (odc. 49)
  • 2003-2006: Świat Raven – Viktor Baxter
  • 2003-2005: Kaczor Dodgers
    • Matka Fudd
    • Rocky
  • 2004-2007: Nieidealna – Jeff Singer
  • 2004: Brenda i pan Whiskers
    • Mózg Whiskersa
    • Jeden z Chomików
    • Instruktor tańca
  • 2004: Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster – Chudy
  • 2004: Atomowa Betty – Antoine Lucci – reżyser
  • 2004: Transformerzy: Wojna o Energon
    • Superion Maximus
    • Wing Saber
  • 2005-2007: Amerykański smok Jake Long
  • 2005: Nie ma to jak hotel – Arwin Hawkhauser
  • 2005: Nurkuj, Olly
    • Strażak
    • Shane
  • 2005: Mój partner z sali gimnastycznej jest małpą
    • Windsor Goryl
    • Lew (odc. 14)
  • 2005: Podwójne życie Jagody Lee – Loki (I seria)
  • 2005: Ben 10
    • Jonah Melville (odc. 3)
    • Howell Wayneright (odc. 11)
    • Główny pomocnik wielkiego kleszcza (odc. 15)
    • Sublimino (odc. 27)
    • Dzwonek (odc. 30)
  • 2005: Johnny Test – Duke
  • 2005: Transformerzy: Cybertron – Red Alert, Wing Saber
  • 2005: Ufolągi – Dinko
  • 2006-2007: Bali
  • 2006-2007: Miś Fantazy
    • Złodziej imion
    • Gruby Bill
  • 2006-2011: Hannah Montana
  • 2006-2008: Złota rączka – Klepak
  • 2006-2008: Kappa Mikey – Gonard
  • 2006: Power Rangers: Mistyczna moc
    • Toby
    • Morticon
    • Phineas
  • 2006: Rozgadana farma − Alan
  • 2006-2009: Wymiennicy
    • Gordo Glideright,
    • Claif (odc. 21),
    • Dostawca Fleemco (odc. 28),
    • J.J Baker (odc. 29)
  • 2006: Yin Yang Yo! – Mistrz Panda Yo
  • 2006: Kapitan Flamingo – Narrator (II seria)
  • 2006: Klaun Kiri – Klaun Kiri
  • 2006: Team Galaxy – kosmiczne przygody galaktycznej drużyny
    • Pan Fitch (odc. 14-39)
    • Munellin (odc. 14)
    • Rex III (odc. 16)
    • Herb (odc. 17)
    • Intergalaktyczny Łowca Obcych (odc. 18)
    • Król Fongrelitów (odc. 20)
    • Romuloid (odc. 24, 26)
    • Komandor Smith (odc. 24-26)
    • Łowca (odc. 28)
    • Figler (odc. 30)
    • Pompadur (odc. 31)
    • Simian 6 (odc. 37)
  • 2006: Ruby Gloom – Poe
  • 2006: Kudłaty i Scooby Doo na tropie
    • Szef kuchni – Francoise (odc. 6)
    • Prezenter teleturnieju (odc. 7)
  • 2006: Wiewiórek – Leon
  • 2007-2008: Magiczna karuzela
  • 2007-2012: iCarly
    • Dziennikarz
    • Mężczyzna z Hotelu
    • Nauczyciel z fizyki
    • Juror Filip
  • 2007-2010: Chowder
    • Pate
    • Rich
    • Gumbo
  • 2007-2011: Zagroda według Otisa
    • Furtwangler
    • Joe
    • Malone
    • Opryskiwacz
  • 2007: Fineasz i Ferb – dr Heinz Dooferschmitz
  • 2007: Chop Socky Chooks: Kung Fu Kurczaki
    • Aktor grający Batmana
    • Profesor Shericon
  • 2007-2008: Czarodzieje z Waverly Place
  • 2007: Tommy Zoom – Trutek
  • 2007: Zajączkowo
  • 2008: Batman: Odważni i bezwzględni
    • Black Manta,
    • Jason Blood / Etrigan,
    • Fun Haus,
    • Sinestro
  • 2008-2011: True Jackson – Oscar
  • 2008-2014: Pingwiny z Madagaskaru – Maurice
  • 2009-2012: Zeke i Luther
    • Dale Davis,
    • Louie (odc. 64)
  • 2009: Przystanek dżungla
  • 2009: Roztańczona Angelina: Nowe kroki – Pan Maurycy
  • 2009: Ja w kapeli – Barry Roca
  • 2009: Geronimo Stilton – Łachudra
  • 2009: Zafalowani – Kahuna
  • 2009: K-9 – Generał z 2611 roku w przyszłości
  • 2009-2011: Słoneczna Sonny – Murphy
  • 2009: Superszpiedzy – Gus (odc. 7)
  • 2010: My Little Pony: Przyjaźń to magia
    • Flam (odc. 41),
    • Gustave le Grand (odc. 50)
  • 2010-2013: Taniec rządzi – Napoleon Fontaine
  • 2010: The Looney Tunes Show
    • Elmer Fudd,
    • Jor-El (odc. 1)
  • 2010-2013: Scooby Doo i Brygada Detektywów – Tata Freda
  • 2010-2013: Lego: Fabryka bohaterów: Pierwsze akcje rekrutów – Zib
  • 2010: Ben 10: Ultimate Alien
    • Galapagus (odc. 5),
    • Surgeon (odc. 6)
  • 2010: Pokémon: Best Wishes! – Giovanni
  • 2010: Liga Młodych
    • Mark Desmond (odc. 1-2),
    • Hugo Strange (odc. 11)
  • 2010-2013: Avengers: Potęga i moc
    • Nick Fury
    • Jack Fury
  • 2010: Pora na przygodę! – Lodowy Król
  • 2010: Kapitan Biceps
    • Kapitan Biceps,
    • Elmer
  • 2010: Kick Strach się bać – Ojciec Kicka
  • 2011: Kung Fu Panda: Legenda o niezwykłości – Ping
  • 2011-2012: Z innej beczki
  • 2011-2014: Z kopyta
    • Yamazaki
    • Pan Squires
    • Klaun
    • Dale Davis
    • Inspektor sanepidu
    • Druh
    • Doktor Rose
    • Sędzia zawodów
    • Dwayne
    • Jeden z widzów wrestlingu
    • Uczestnik seminarium Miltona
    • Dyrektor Bucket
    • Menadżer Izzy’ego
    • Mikołaj
  • 2012: Wodogrzmoty Małe
    • Staruszek McGucket,
    • Larry King (odc. 3)
  • 2012: Mega Spider-Man
    • J.A.R.V.I.S. (odc. 5),
    • Wujek Ben (odc. 12),
    • jeden z żołnierzy Zodiaca (odc. 15)
  • 2012-2014: Violetta – Gregorio
  • 2012: Klinika dla pluszaków – Smok Stefan
  • 2012: Monsuno
    • Jednooki Jack (odc. 14, 16, 21, 25),
    • Mistrz Świtu (odc. 15),
    • Dom Pyro (odc. 25)
  • 2012: Rozmowy nieoswojone
  • 2014: Pac-Man i upiorne przygody – dr Dubel
  • 2015: Żółwik Sammy i spółka
  • 2016: Soy Luna – Rey

Gry komputerowe Edytuj

  • 1997: Larry 7: Miłość na Fali
    • Kosimazaki
    • Onanis Boning
    • Jaques le Croupier
    • Garson
    • Kucharz
    • Sędzia Dredd
  • 1997: Kapitan Pazur
    • Sługa
    • Pies ze strzelbą
  • 2001: Empire Earth – narrator
  • 2002: Empire Earth: Sztuka podboju
    • Legionista
    • Carales Wściekły
  • 2003: Świątynia pierwotnego zła
  • 2003: Gorky Zero: Fabryka Niewolników – Lekarz
  • 2004: Król Lew – Timon
  • 2005: Brothers in Arms: Road to Hill 30 – Greg „Mac” Hassay
  • 2005: Madagaskar – Maurice
  • 2005: Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory – Prezenter wiadomości
  • 2005: Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse
    • Naprawbot
    • Robonalewacz
    • Więźniowie
    • Przywódca Powstańców
  • 2005: Chłopaki nie płaczą
    • Facet z brodą
    • Jan Winyl
    • Policjant
  • 2006: Heroes of Might and Magic V: Kuźnia Przeznaczenia – Alaryk
  • 2006: Sezon na misia: Centrum Zabawy – Shan
  • 2006: Viva Piñata – Doktor Patchingo
  • 2007: Wiedźmin
    • Roderik de Wett,
    • Haren Brogg,
    • bard,
    • poszukiwacz skarbów,
    • podróżny,
    • bramkarz
  • 2007: Harry Potter i Zakon Feniksa
    • Portret Giffarda Abbota
    • Graup
    • Portret Timothy’ego Nieśmiałego
    • Męski wyjec
  • 2007: Age of Empires III: The Asian Dynasties
    • Generał klanu Oda
    • Pułkownik George Edwardson
    • Admirał Wang
  • 2007: Shrek Trzeci – Kapitan Hak
  • 2007: Heroes of Might and Magic V: Dzikie hordy – Alaryk
  • 2007: Power Rangers: Super legendy
    • Ichtior
    • Moltor
    • System obrony kwatery głównej SPD
  • 2007: Mass Effect – Barla Von
  • 2007: Assassin’s Creed – Robert de Sablé
  • 2008: So Blonde: Blondynka w opałach – Naukowiec
  • 2008: Quantum of Solace – Tanner
  • 2008: Brothers in Arms: Hell's Highway – James Roselli
  • 2008: Fallout 3
    • Dr Lesko
    • Człowiek kompani Szpona
    • Jericho
  • 2009: Dragon Age: Początek
    • Królewski gwardzista
    • Templariusz
    • Starszy mag
    • Figgor
    • Asystent rzeźbiarza
  • 2009: Uncharted 2: Pośród złodziei – Harry Flynn
  • 2009: Harry Potter i Książę Półkrwi
    • Portret Giffarda Abbota
    • Portret Timothy’ego Bojaźliwego
  • 2009: Disciples III: Odrodzenie
    • Izerill
    • Zabójca imperium
    • Władca lasu
    • Śmiałek
  • 2010: Arcania: Gothic 4 – Gerrick,Gilthar,Ogtar
  • 2010: Mass Effect 2
    • Kapitan Kar'Danna
    • Rael'Zorah
    • Naukowiec
    • Głos z ogłoszenia SOC
    • Turianin
    • Quarianin
  • 2010: Tron: Evolution – Zuse
  • 2010: Alicja w Krainie Czarów – Szalony Kapelusznik
  • 2011: Wiedźmin 2: Zabójcy królów
    • Bertrand Vogel,
    • strażnik
  • 2011: Uncharted 3: Oszustwo Drake’a – Pirat
  • 2011: Twierdza 3 – zwiadowca
  • 2011: Auta 2 – Miguel Camino
  • 2011: 1812: Serce Zimy – Car Aleksander
  • 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim
    • Jarl Siddgeir
    • Erlindir
    • Silus Vesuius
    • Nazeem
    • Savos Aren
    • Leigelf
    • Fihada
    • Anton Virane
  • 2011: Battlefield 3 – sierżant Steve Campo
  • 2011: Crysis 2 – Wiele ról
  • 2012: Epic Mickey 2: Siła dwóch – Oswald
  • 2012: Diablo III
    • Porucznik Vachem
    • Porucznik Lavail
  • 2012: Risen 2: Mroczne wody
    • Tikimpkins
    • Mauregato
  • 2012: The Elder Scrolls V: Skyrim – Dawnguard – Morven Stroud
  • 2012: Forza Horizon – DJ radia Horizon Rocks
  • 2012: Medal of Honor: Warfighter – Tick
  • 2017: Need for Speed: Payback - Ravindra "Rav" Chaudhry[1]

Przypisy Edytuj

  1. Need for Speed: Payback, „Encyklopedia polskiego dubbingu” [dostęp 2017-11-25] (pol.).

Linki zewnętrzne Edytuj

  • Wojciech Paszkowski w bazie Filmweb
  • Wojciech Paszkowski w bazie filmpolski.pl
  • Wojciech Paszkowski w bazie e-teatr.pl
  • Oficjalna strona

Kategorie:

  • Urodzeni w 1960
  • Polscy aktorzy filmowi
  • Polscy aktorzy telewizyjni
  • Polscy aktorzy teatralni
  • Polscy aktorzy dubbingowi
  • Polscy reżyserzy dubbingu
  • Absolwenci Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza
  • Fineasz i Ferb
  • Ludzie urodzeni w Warszawie

Menu nawigacyjne Edytuj

  • Nie jesteś zalogowany
  • Dyskusja
  • Edycje
  • Utwórz konto
  • Zaloguj się
  • Artykuł
  • Dyskusja
  • Czytaj
  • Edytuj
  • Edytuj kod źródłowy
  • Historia i autorzy
  • Strona główna
  • Losuj artykuł
  • Kategorie artykułów
  • Najlepsze artykuły
  • Częste pytania (FAQ)

Dla czytelników Edytuj

  • O Wikipedii
  • Zgłoś błąd
  • Kontakt
  • Wspomóż Wikipedię

Dla wikipedystów Edytuj

  • Pierwsze kroki
  • Portal wikipedystów
  • Ogłoszenia
  • Zasady
  • Pomoc
  • Ostatnie zmiany

Narzędzia Edytuj

  • Linkujące
  • Zmiany w linkowanych
  • Prześlij plik
  • Strony specjalne
  • Link do tej wersji
  • Informacje o tej stronie
  • Element Wikidanych
  • Cytowanie tego artykułu

Drukuj lub eksportuj Edytuj

  • Utwórz książkę
  • Pobierz jako PDF
  • Wersja do druku

W innych projektach Edytuj

  • Wikimedia Commons

Języki Edytuj

Dodaj linki

  • Tę stronę ostatnio edytowano 00:42, 4 gru 2017.
  • Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.